Lucie Dudová - střelba

dudova_2.JPG
dudova_3.JPG
dudova_4.JPG

Lucie Dudová z Pravlova, žákyně třídy 9. B, dosahuje už několik sezón výrazných úspěchů ve sportovní střelbě.

Soutěže ze vzduchových zbraní – mládežnické kategorie:
2006: MČR vzduchovka vleže 30 ran: 3. místo, 299 b.
2007: MČR vzduchovka vleže 30 ran: 1. místo, 300 b.
2008: MČR vzduchovka vleže 30 ran: 1. místo, 300 b.
2009: MČR vzduchovka vleže 30 ran: 1. místo, 300 b.
2010: MČR vzduchovka vleže 30 ran: 1. místo, 300 b.

Lucie vytvořila doposud nikým nedosažený rekord ČR – 4x po sobě vyhrála Mistrovství ČR s maximálním počtem bodů -  celkem 1200.

Soutěže z malorážných a vzduchových zbraní:
2009:  Finále ČPTM 60 ran vleže - dorostenky:                                        1. místo
2010:  Finále ČPTM 60 ran vleže - dorostenky:                                        2. místo
2011:  Finále ČPTM 3x20 ran (vleže, vestoje, vkleče) - dorostenky:            3. místo
          Finále ČPTM VzPu 40 ran vestoje - dorostenky:                             2. místo
          MČR sportovní kuš - ženy:                                                          2. místo
(MČR = Mistrovství České republiky, ČPTM = Český pohár talentované mládeže, VzPu = vzduchová puška)

Zajímalo nás, jaká je Lucka v soukromí, proto jsme ji trochu vyzpovídali a chceme vám ji představit.

Jak ses dostala k sportovní střelbě?

Díky sestře, která také střílí a se kterou jsem začala chodit na trénink.

Jak dlouho už provozuješ tento sport?

Už sedmou sezónu. Střelbě se věnuji asi třikrát týdně tři hodiny a další dny se udržuji v kondici.

Jakých úspěchů bys ve střelbě chtěla dosáhnout?

Chtěla bych se dostat na olympijské hry. Ale to bych musela být v Plzni v reprezentaci a to by znamenalo se tam přestěhovat, chodit tam do školy atd.

Co ještě kromě sportovní střelby ráda děláš?

Všechen sport, hlavně míčové hry. Ráda hraji ping pong a chodím se psem na procházku.

Máš nějakého domácího mazlíčka?

Máme tři psy, dva jezevčíky a jednoho beagla. Všechno to jsou fenky, Gallie a Žaklina jsou jezevčíci a beagle se jmenuje Sandina.

Jaký je tvůj oblíbený předmět?

Tělocvik. J

Jakou posloucháš hudbu?

Všechno, co se dá. Nemám vyhraněný styl a poslechnu si, co se ke mně dostane. Nemám ráda jen tvrdý metal.

Tvé oblíbené jídlo?

Rajská s hovězím a s knedlíkem. A svíčková nebo zvěřina. Jsem omáčkový typ.

Těšíš se na Vánoce?

Ano, ani ne tak na dárky, ale hlavně na vánoční atmosféru, zvyky a přípravy, třeba pečení cukroví. A samozřejmě na prázdniny bez školy.

Díváš se o Vánocích na pohádky?

Dívám, nejradši mám Tři oříšky pro Popelku.

Co si přeješ na Vánoce?

Vybavení na střelbu, hlavně střelecký svetr.

Máš radši zimu nebo léto a proč?

Léto. V zimě je moc velká zima. Sice ráda lyžuji, ale v létě si sednu k bazénu a opaluji se.

Máš nějaký nesplněný sen?

Ráda bych se dostala na střední školu, kterou jsem si vybrala. A taky bych chtěla cestovat. Chtěla bych se podívat do Ameriky, třeba do New Yorku, který znám jen z filmů jako spoustu rozzářených světýlek. Láká mě poznat úplně jiný svět.

Děkujeme za rozhovor.

Eliška Fialová, Karolína Okounová, 8. B