Den Země - 4. ročník

dz_4r_18_08.JPG
dz_4r_18_09.JPG
dz_4r_18_10.JPG

V pondělí 16. 4. 2018 jsme oslavili Den Země projektovým dnem. Děti přišly do školy jen s batůžkem plné očekávání. První hodinu jsme se podívali na prezentace o vodě na planetě Zemi s krátkým povídáním o její důležitosti. Připojili jsme také krátká videa, abychom si ukázali sílu velkého množství vody a poznali nejenom její potřebnost v našem životě, ale také to, že může mít až zničující sílu. V další hodině jsme posbírali všechno potřebné kromě fotoaparátu, který zůstal ve třídě, a vydali se ke splavu. Tam si každý žák sám s velkým zaujetím zkusil pokus s filtrací vody a myslím, že jsme si čas u splavu pěkně užili. Zábavná byla také hra s větami o vodě, kterou jsme pojali jako týmovou soutěž. Z každého týmu vybíhal vždy jeden žák a běžel si o kus dál přečíst větu o vodě. Tu nadiktoval zapisovateli v týmu, přičemž vyběhl někdo další. Ve škole jsme soutěž vyhodnotili. Poslední část už tolik zábavná nebyla, protože už se sedělo v lavicích ve třídě nad pracovním listem k dnešnímu dni. Všechny úkoly děti většinou zvládly, tak budeme doufat, že se i nadále budou o naši krásnou modrou planetu starat.