Poslední výjezd turistického kroužku

tur_kvet_18_19.JPG
tur_kvet_18_20.JPG
tur_kvet_18_21.JPG

Závěrečný výjezd turistického kroužku na táborovou základnu Krkatá baba
Po obědě jsme vyrazili z Dolních Kounic do Modřic a dále do Kuřimi, kde jsme si udělali krátkou zastávku v cukrárně. Naštěstí jsme cestovali bez zavazadel díky paní učitelce Nezvedové, která nám je s manželem odvezla. Z konečné v Újezdě u Černé Hory jsme šli za slunečného počasí kus cesty pěšky. Po ubytování a přípravě věcí na spaní jsme se vydali na obhlídku okolí a především ke skále, která opravdu vypadá jako baba s dlouhým krkem. Také jsme si zahráli několik míčových her, opekli si nad ohněm buřty a zazpívali si u táboráku s doprovodem kapely z Blanska. Kluky však nejvíc bavilo stavění mostu přes potok, který protéká hned u chalupy. Po krátkém povídání o bílé paní jsme šli spát, i když usínání se všem hned nezdařilo. Další den dopoledne na táborové základně bylo věnováno hrám, stavbě mostu i jeho následnému rozebírání a vycházce směrem k vesnici Lubě. Vzhledem k velkému vedru bylo všem nejlépe ve stínu u brodu, kde si děti ochladily chodidla a pozorovaly v potoce žabku. V teple se už nikomu nechtělo nikam chodit, tak jsme se vrátili k chalupě, kde byl příjemný chládek, a sbalili si věci na cestu. Po obědě jsme se vydali k Jižnímu Portálu a ve výletní restauraci si dali chlazenou limonádu se zmrzlinou. Odtud jsme pokračovali pěšky k autobusu v Újezdě u Černé Hory a při delším čekání na vlak v Brně se znovu občerstvili hranolky nebo pizzou. Sotva si později v Dolních Kounicích děti odvedli rodiče, tak se spustil déšť. Můžeme tedy říct, že jsme měli velké štěstí na počasí.