Dopravní výchova

18. Říj, 2024 | Základní škola

Ve čtvrtek 17. 10. 2024 měli žáci čtvrtých ročníků možnost získat hlubší povědomí o pravidlech silničního provozu a bezpečnosti na cestách. V rámci výuky navštívili dopravní hřiště v Oslavanech, kde prošli teoretickým výkladem a praktickým tréninkem.

Počasí jim tentokrát přálo. Den začal teoretickou částí, během které se dozvěděli mnoho důležitých informací o pravidlech silničního provozu. Výukový blok byl zakončen edukačním programem, který ukázal reálné situace na silnicích a důležité zásady bezpečného chování.

Po teorii se přesunuli na dopravní hřiště, kde mohli prakticky procvičit jejich nově nabyté znalosti. Zdokonalovali správné ukazování směru jízdy, dodržování předpisů a chování se v různých situacích z pozice chodce. Tato část dne byla nejen poučná, ale také zábavná a interaktivní.

Po návratu do školy své získané znalosti ještě upevnili a celý program zhodnotili. Žáci si den náležitě užili a věří, že na jaře v druhém bloku dopravní výchovy hravě získají průkaz cyklisty.

Mgr. Helena Kohoutková, za kolektiv 4. ročníků