Úspěch Jakuba Formana v celostátní soutěži

forman_1.JPG
forman_2.JPG

Pohádka naruby
V jednom království bylo hodně věží a v té nejvyšší byl mocný čaroděj, který ovládal všechny šťastné konce všech pohádek. Ale jednou se mu to nějak vymklo z rukou. Když odjel na dovolenou na Kanárské ostrovy, zapomněl někoho pověřit tím, aby se staral o všechny pohádky. A pak se děly věci!
Třeba místo toho, aby vlk snědl Karkulku, Karkulka snědla vlka. Nebo jednou, místo toho, aby princ zachránil Šípkovou Růženku, tak Šípková Růženka musela zachránit prince. A dokonce se změnila role ježibaby v perníkové chaloupce. Místo toho, aby brali perníčky Jeníček s Mařenkou, brala je ježibaba z jejich domku. Zkrátka to byla pohroma. Celá pohádková říše se začala hroutit.
Naštěstí zbyla v pohádce ještě naděje. Žili tu král s královnou, kteří měli dva syny. Tato královská rodina se naštěstí pohromě ubránila a nic se u nich neobrátilo.
Jeden ze synů, jménem Průšvihář, byl vyslán na Kanárské ostrovy, aby přivedl zpět mocného čaroděje. Byl to ale strašný nešika. Zajímalo by vás, podle čeho dostal jméno Průšvihář? Zkrátka zkazil vše, na co sáhnul. Třeba když měl jednou zalít květiny, vyplavil celou zahrádku. Nebo když musel za trest opravit dveře, tak mu celé vypadly. Tudíž jste asi pochopili, že čaroděje se mu přivést zpátky nepovedlo.
Tak museli vyslat druhého syna, jménem Nemehlo. Byl stejný nešika jako jeho bratr, a tak asi tušíte, že ani jemu se nepodařilo čaroděje přivést zpátky. A tak si řekli, že půjdou pro čaroděje společně. A jak řekli, tak taky udělali. Na cestě pro čaroděje na ně hned na začátku čekalo nebezpečí. Museli přemoct čarodějovo zlé dvojče, zeleného trola a devítihlavého růžového draka. Společně se jim to naštěstí povedlo. Spolu s čarodějem se vrátili zpátky a vše se zase dostalo do normálu. Karkulka vyplivla vlka, ten se pak musel složit dohromady, ale i přes menší zranění to přežil a byla to zase normální pohádka o Červené Karkulce. Princ opět zachraňoval Šípkovou Růženku a ježibaba spadla ze střechy, a tak se raději vrátila zpět do své perníkové chaloupky. A to byl začátek pohádky, kterou znají všechny děti.
Jakub Forman, třída 3.A